Specialty date:

March 1973 (A-OA Match)
Oct 1973 (A-OA Match)
March 1974
Sept 1974
March 1975
March 1976
Sept 1976
March 1977
Sept 1977
March 1978
Sept 1978
March 1979
Sept 1979
March 1980
Sept 1980
March 1981
Sept 1981
March 1982
Sept 1982
March 1983
Sept 1983
March 1984
Sept 1984
March 1985
Sept 1985
March 1986
Sept 1986
March 1987
Sept 1987
March 1988
Sept 1988
March 1989
Sept 1989
March 1990
Sept 1990
March 1991
Sept 1991
March 1992
Sept 1992
March 1993
March 1994
Sept 1994
March 1995
Sept 1995
March 1996
Sept 1996
March 1997
Nov 1997
March 1998
Sept 1998
March 1999
Sept 1999
March 2000
Sept 2000
March 2001
Sept 2001
March 2002
Sept 2002
March 2003
Sept 2003
March 2004
Sept 2004
March 2005
Sept 2005
March 2006
March 2007
March 2008 (1)
March 2008 (2)
March 2009
March 2010
March 2011
October 2011
March 2012
October 2012
March 2013
October 2013
March 2014
December 2014
March 2015
December 2015
March 2016
    Best Of Breed Winner:

Sonhof Christopher V Rox
    Sir Alex V Oltigen
    Saturno Del Soccorso
CH Beaureguarde De Wassatch
CH Zen Von Baranof
Ch Sugarbear's Claim To Fame
CH Sugarbear's Claim To Fame
     Felicidand's Hit The Jackpot
CH Cypress Wood's Baccarat
CH Zen Von Baranof
CH Cypress Wood's Baccarat
CH Mar-Dons Buckpasser V Opdyke
CH Cypress Wood's Baccarat
CH Echo's Just-Me Von Yondo
CH Mar-Dons Buckpasser V Opdyke
    Cache Retreat Color Guard
* CH Sa'Llee's Miss Dusti V Dot
CH Welcome Shady Forest Grizzley
CH Roma's Rockwell V Bishop
*   Echo's Yoo-Hoo Von Accent
CH Siegfried's San Martin
CH Mar-Dons Kings Ramsom
CH Josh Reagan Of Chateau De Sols
CH Josh Reagan Of Chateau De Sols
CH Sa'Llees Buccaneer V Karousal
CH Josh Reagan Of Chateau De Sols
    Grandstand's Bold Sketch
CH Lynchcreek's Ace V Stone
*  Mtn Shadows Allspice V Belyn
CH Lynchcreek's Ace V Stoan
CH Snowsage Rsputin Van Rijn
CH Windward's Aint No Saint
CH Windward's Aint No Saint
CH Windward's Aint No Saint
    West Mtn's Wise Guy
CH La Casa's Victor
CH Heatherland's Bryce
CH Sweetholm's Heartbreak Kid
CH Sweetholm's Heartbreak Kid
CH Opdyke's Unknown Presence
     Halo Saint Mathias
* Ch Alta Van Rijn
CH Halo Saint Mathias
CH Halo Saint Mathias
CH Halo Saint Mathias
CH Wst Mtn's Gonad
CH Halo Saint Mathias
CH Wst Mtn's Gonad
CH Halo Saint Mathias
CH Benbaron's Kube O' Iceman
CH Halo St Jonah of Wst Mtn
* Halo St Shania
CH Revilo's Quincy, CD
* Halo St Celine
* CH Halo St Bala V Saviour
* CH Halo St Bala V Saviour
* CH Halo St Bala V Saviour
*  Talia Van Rijn
    Saviour's Roll Da Bunko Dice
* CH Halo St Shania
CH Aksala's Arie
* Wstmtn's Pocahontas
CH Aksala's Arie
CH Conifer Creek Yankee Doodle
*CH Sleepyhollows Dark Side Of The Moon
CH Saviour's Chunky Monkey Biff
CH King's Mill Lombardi
CH King's Mill Lombardi
* CH Benbaron's Scooter Of Eddie
     Kings Mill Favre
CH. Windpt's Giovanni​
* CH Swisstar's Brown Sugar
GCH Windpt's Giovanni
GCH Windpt's Giovanni
GCH Sleepy Hollow's Ice Slicer
GCH Windpt's Giovanni
GCH Jamelle's Aristocrat V Elba
GCH Jamelle's Aristocrat V Elba
Royal Treasures Tori
GCH Trademark's A Reed & Barton Von Joy
GCH Trademark's A Reed & Barton Von Joy
Judge:

Carl Allsup
Irene Nail
Norma Vinson
George Nichols
John Stanek
Fred Andersen
Donald Carter
Marie Moore
Glenn Radcliffe
C Seaver Smith
Herman Peabody
Herman Fellton
Gerald Wallin
Norma Vinson
Donald Coss
Laurence Powell
Robert Thompson
Ken Buxton
Ronald Reuter
Dr Donald Gill
Horst Vogel
Vera Hyman
Richard T'ang
James Connon
James Rush
James Connon
Duane Peterson 
Vivian de Bord
Gretchen Johnson
Victor Dingus
Ken Mcinnis
Dr JJ Rodos
Glenn Radcliffe
Thomas Miller
Robert Wilson
Jane Lemieux
Beverly Nosiglia
Maxine Smith
Ken Buxton
Robert Bostrom
Glenn Radcliffe
Dr Ivan Palmblad
Barbara Sarti
Carmelo Zappala
Dr Nancy Demory
Jerri Hobbs
Ollie Marie Ralston
Donna Buxton
Michelle Mulligan
Marcia Carter
Robert Sykora
Glenn Radcliffe
Sandra Lane
James Ellis
Lynn Jech
Terry Temple
Robert Bostrom
Donna Buxton
Anna May Fleischi Brown
Beverly Nosiglia
Howard Dees
Dr Ivan Palmblad
Camilla Thorne
Barbara Sarti Allen
Jack Kuster
Pam Waugh
Sandra A Lane
Jack Terrio
Anna May Feischi Brown
Dr Ivan Palmblad
Terry Temple​
Mr. James Frankhauser
Mrs. Lynn Jech
Mrs. Wanda Pevahouse
Mrs. Beverly Nosiglia 
Mr. Victor Dingus
Mr Jerry Wallin
Mrs Carole Wilson
Mr. Ivan Palmblad
Ms Francis C Stephens
Mrs Linda Baker
North Texas Saint Bernard Club

North Texas Saint Bernard Club Specialty Winners Archive (* denotes bitch)